Meist

Kõik algas 9. juulil 1977.aastal, kui evangelist Edir Masedo alustas esimeste teenistustega Meieri Aia lehtlas, mis asub Rio de Janeiro põhjaosas. 

Praktiliselt ilma mingisuguste tingimusteta, kasutades ainult ühte valjuhääldit ja väikest süntesaatorit, hakkas evangelist Edir Masedo lahtise taeva all laupäeva õhtuti jutlustama. Ta uskus alati, et tema eesmärk on kuulutada evangeeliumit mitte ainult Brasiilias, vaid ka kogu maailmas.Vähehaaval hakkasid kogunema alalised kuulajad. 

Sel viisil hakati seoses usklike arvu suurenemisega rentima ruumi kohalikus surnukuuris, kuhu pidevalt kogunes 1500, hiljem 2000 usklikku. Seda peeti sel ajal paljude arvates suure renditasu tõttu liiga rumalaks otsuseks. Armastusest hingede vastu külastas piiskop kohti, kus oli palju vaeseid, ning ristis seal inimesi, köites sellega kohalike tähelepanu. Just tänu sellele sai piiskop Masedo organiseerida Abikeskuse, ning kuni tänaseni jätkab Ülemaailmne Kirik „Jumala Riik“ kasvamist.

Pikk tee

o-inicio

Kuigi piiskop Masedo alustas lehtlas, väikses kohas, olid tema nägemused suured. Niisuguse usu tulemusena avati kirik ka teistes maades, et ka teistel oleks võimalik näha Jumala jõudu, mis nende elus tegutseb.

Tänapäeval tegutseb üksnes Brasiilias üle 5000 kiriku.

Siiski ei piirdu Ülemaailmne Kirik sellega, sest paljud inimesed üle kogu maailma vajavad tõde, mis muudaks nende elu.

Sel viisil avati kirik Brasiilias 1977. aastal, USA-s  veidi hiljem, 1986. aastal, Portugalis 1989. aastal.


Suur töö

„Jumala Riigi“ kiriku ajalugu on ära märgistatud suurte usukonverentsidega. Rio de Janeiros toimusid esimesed koosolekud, millistel osalesid miljonid inimesed. Marakana staadion on maailma suurim, ja selles kompleksis kogunes ühel konverentsil rohkem kui 250 000 inimest.

Samuti toimusid konverentsid ka teistel Brasiilia staadionitel: Morumbi ja Pacaembu, Fonte Nova, Mineirao, Pinheirao, Manè Garrincha.

Rio de Janeiro väljak oli samuti kiriku „Jumala Riik“ konverentsi kohaks, seal kogunes üle 250 000 inimese.

Samuti toimus Rio de Janeiros 2004. aasta aprillis konverents „Minu perekond Jumala jalgade ees“. 1,5 miljonit inimest kogunes koosolekule, mida viis läbi piiskop Edir Masedo.

Evangeliseerimine ja meedia

poezdka-v-xram-solomona 0002

Raadio, televisioon, ajalehed, ajakirjad ja veebisaidid koondavad meie planeedil suure hulga inimesi evangeliseerimise protsessi.

1992.aastal algas töö telekanalis Rekord, kus piiskopid ja pastorid esinesid lühiprogrammidega. Praegu tegutseb telekanal Rekord terves Brasiilias, agaka Euroopas ja USA-s. Brasiilias on üle 100 raadiojaama, mis kuuluvad kirikule.

Ajaleht „Ülemaailmne Jaam“, mis alustas tööd 1992. aastal, ilmub tiraažiga üle 2 miljoni eksemplari, ning see on kõige suurem evangeelne ajaleht maailmas. Ajakiri „ Täiuslik elu“ , mis asutati 1980. aastal ning kus ilmuvad artiklid kristliku elu erinevatest aspektidest, ilmub tiraažiga üle 300 000 eksemplari. Veebisait Arca Universal (www.arcauniversal.com), mis alustas tööd 2002. aastal, on üks suurimaid Brasiilias ja Ladina-Ameerikas.

Piiskop Edir Masedo on enam kui 70 raamatu autor. Mõningate raamatute tiraaž on olnud üle 3 miljoni eksemplari ja need raamatud on muutumas kristliku kirjanduse bestselleriteks.

Usk, mis liigutab mägesid

Abikeskus püüab äratada inimeste usku. Kiriku teenistused algasid lehtlas, aga täna kogunevad terve staadioni- ja saalitäied inimesi. Suur inimeste hulk teenistustel näitab, et usul pole piire, sest siiras palve, mis on ühendatud aruka usuga Elavasse Jumalasse õnnistab ja tõstab paljude inimeste elu.

Sotsiaaltöö

Kiriku Jumala Riik alguses toimusid projektid, mis olid suunatud sotsiaalsfääri, nagu projekt Nordeste, samuti projekt Uus Kaanan, projekt Raahab (abiks vägivalla all kannatavatele naistele), ja paljud teised projektid. Samamoodi on teostatud projektid vangidele, haigetele ja inimestele, kellel pole elukohta.

Töö laste ja nende vanematega toimub pühapäevakooli kaudu, et ka lapsed kuuleksid evangeeliumi. 

Väga tähtis on samuti töö noortega grupis „Noorte jõud“. Noored on juba mitu korda organiseerinud mastaapseid show-kontserte, konverentse, seminare ja spordivõistlusi.


Autasu töö eest

mat_721

Ülemaailmne kirik Jumala Riik ei peatu saavutatu juures ja ei karda raskusi. Kiriku uksed on pühapäevast pühapäevani pidevalt avatud, et aidata kõiki inimesi, kes tulevad otsima lahendusi oma probleemidele, sest igaühe abistamiseks on alati oma eriline sõna.

Selle aja jooksul pöördusid paljud inimesed kirikusse esmapilgul lahendamatuna näivate küsimustega, kuid nad leidsid Jumala Riigi kirikus alati abi ja püsivat toetust. Ülemaailmne kirik Jumala Riik püüab alati tuua kõigile päästet Issanda Jeesuse Kristuse kaudu. Praegusel ajal me näeme, kuidas Jumala töö laieneb kogu maailmas.